Poludnica 1549 m n. m.
Poludnica 1549 m n. m.
Typ

#pre rodinu #turistika

Poloha

Nízke Tatry

Dostupnosť od penziónu

3h 24min. chôdzou

Popis
Poludnica je jedno z najkrajších miest, ktoré môžete navštíviť na úpätí Nízkych Tatier v Liptovskej doline. Toto malebné miesto je obklopené úchvatnou prírodou, zelenými kopčekmi a krištáľovo čistými potokmi. Svojou bohatou históriou a nádherným prostredím ponúka Poludnica nespočetné možnosti pre turistov všetkých vekových kategórií.

Jednou z hlavných atrakcií v Poludnici je horská chata, ktorá slúži ako výchozí bod pre množstvo turistických trás. Môžete si vybrať z krátkych prechádzok, nenáročných túr alebo aj náročnejších výstupov na vrcholky okolitých hôr. Bez ohľadu na vašu fyzickú kondíciu tu nájdete niečo, čo vás osloví.

Ak máte radi cyklistiku, Poludnica je tiež ideálnym miestom pre vás. Existuje množstvo cyklotrás, ktoré vás zavedú do okolitých dediniek, lesných chodníkov a scenických výhľadových bodov. Pre tých, ktorí preferujú adrenalín, sú k dispozícii aj rôzne cyklistické traily a zjazdovky.

Okrem aktívneho oddychu ponúka Poludnica aj možnosti relaxácie. Môžete si vychutnať príjemné prechádzky po malebných lúkach, relaxovať pri zvuku prírody alebo si dopriať oddych v miestnych termálnych kúpeľoch. V blízkosti sa nachádzajú aj niekoľko jazier, kde si môžete zaplávať a užiť si slnečné počasie.

Ak ste milovníkom kultúry a histórie, navštívte miestne múzeum, kde sa dozviete viac o regionálnej tradícii, živote na vidieku a histórii Liptova. Môžete sa tiež vybrať na prehliadku miestnych drevených kostolíkov, ktoré sú unikátnou súčasťou kultúrneho dedičstva tohto regiónu.
Play Video
zdroj: visitliptov.sk
Ubytovanie od 80 € / noc
Príhod / odchod *
Počet dospelých
Počet detí
Kontaktujte nás
penzionuna@penzionuna.sk
+421 910 862 862
Starojánska 25 032 03 Liptovský Ján